מסלולי מיים מומלצים

מסלולי מיים מומלצים

אם כבר חופשה בגליל אז איך אפשר בלי קצת להירטב – אנחנו ממליצים על כמה מסלוליי טיולים קרובים ולא קשים במיוחד –
 נחל שניר (חצבאני) אחד משלושת מקורותיו העיקריים של נהר הירדן והארוך שבהם מתחיל את מסעו אי שם בדרום לבנון כ – 35 ק"מ צפונית לעיירה חצביה. אורכו של הנחל 65 ק"מ והוא מנקז את מורדותיו הצפון מערביים של החרמון בשטח של 640 קמ"ר.
מומלץ קיץ אביב וסתיו , אורך המסלול כשעתיים , פתוח עד השעה 17:00 , טלפון : 04-9650064.

 

מעיין הבניאס -בוקע למרגלות החרמון, ומימיו זורמים בעוצמה רבה באפיק קניוני. לאורך שלושה וחצי קילומטרים. בדרכו יוצר הנהר את מפל הבניאס, מפל גועש ושוצף, המפל העז והמרשים בישראל.
לאחר זרימה של תשעה קילומטרים, נחל חרמון נפגש עם נחל דן והשניים מתמזגים לנהר הירדן.
לא לוותר על טיול בשביל התלוי ,המסלול יפה ומיוחד בכל עונות השנה. פתוח עד 17:00 טלפון : 6950272 -04
מכביש 99, מקרית שמונה או ממסעדה כ-15 דקות , משך הטיול כשעתיים

 

 בריכת מפל התנור – ערוצו העמוק של נחל עיון מתחיל את דרכו בעמק עיון ( מרג' עיון ) שבלבנון , זורם בכל השנה , המים זורמים בעוצמה רבה ויוצרים קבוצות בריכות עמוקות אליהן נופלים מפלים עמוקים , מפל התנור הוא אחד ממפלים אלו מגובה 30 מטר ,
המראה מקסים מומלצת לכל ימות השנה , נקודת מוצא וסיום : חניון שמורת נחל עיון , טלפון :   04-6951519
שמורת  דן ופינת האבוקדו בנחל דן – בחלק הצפוני של אצבע הגליל , בין המטעים והשטחים החקלאיים , זורמים מימיו הקרים והצלולים של נחל דן , בצמוד למטעי האבוקדו של קיבוץ דפנה , נחבא חלק קסום ושקט של הנחל , אפשר להיכנס למים בכל פינה לאורך פלג המים ,
מומלץ להגיע למעלה הנחל ולגלוש במגלשה הקצרה אל המים השקופים והקרים . מתאים לאביב קיץ וסתיו .
 
נחל גוש חלב – נחל גוש חלב נמצא בכפר ג'יש שברובו נוצרי , בכפר מסעדות נהדרות עם אוכל לבנוני, במקום קבוצה של מעיינות שזורמים בכל ימות השנה ויוצרים ערוץ נחל מיוחד ויפה , הכניסה חינם והשילוב עם ארוחה לבנונית יכול להיות מושלם , אורך המסלול כ  5.5 ק"מ ומתאים לכל עונות השנה .
  

 

 

 

 

 

עוד מאמרים